Роздрукувати сторінку
Главная \ Всі ВНЗ України та їх рейтинг \ ЗВО (ВНЗ) Сумської області. Рейтинг ЗВО (ВНЗ) Сумської області \ ЗВО (ВНЗ) Сумської області та їх рейтинг \ 18. Хіміко-технологічний коледж імені Івана Кожедуба Шосткинського інституту Сумського державного університету, ХТК ім. І. Кожедуба ШІСДУ

Хіміко-технологічний коледж імені Івана Кожедуба Шосткинського інституту Сумського державного університету, ХТК ім. І. Кожедуба ШІСДУ

« Назад

23.06.2015 16:27

Хіміко-технологічний коледж імені Івана Кожедуба Шосткинського інституту Сумського державного університету – навчальний заклад України, який проводить підготовку за хімічними та технологічними напрямками.

ХТК-ім.-І.-Кожедуба-ШІСДУ

Контакти Хіміко-технологічного коледжу імені Івана Кожедуба Шосткинського інституту Сумського державного університету

Адреса: м.Шостка, вул. Інститутська, 1.

Телефон: (05449) 7-31-20.

Електронна пошта: [email protected]

Сайт: http://htcolledge.sumdu.edu.ua.

Хіміко-технологічний-коледж-імені-Івана-Кожедуба-Шосткинського-інституту-Сумського-державного-університету, ХТК-ім.-І.-Кожедуба-ШІСДУ

Історія ХТК ім. І. Кожедуба ШІСДУ

В 1920 році було засновано технікум при Шосткинському пороховому заводі, який поводив набір за трьома напрямками: робітничий, механічний, хімічний. Навчалося тоді на цих факультетах близько 60 осіб, а викладачів на той час було 5 осіб.

Вже в 1930 році кількість студентів поповнялося до 300 осіб, які після закінчення технікуму йшли працювати на підприємства.

Хоча і йшла війна, проте це не заважало функціонувати Хіміко-технологічному технікуму, який вже з 1945 року знову проводить навчання. І вже в 1948 році з технікуму випускаються перші спеціалісти.

В 1950 році технікум на той час досяг найвищого розвитку і був одним із центрів освіти і культури України.

В 1970 році при технікумі було сформовано перший тоді в м. Шостка театр естрадних мініатюр «Спецсміх».

З 1980 року починається оснащення матеріально бази, а також розвиток навчального процесу та підвищення рівня педагогічного складу.

Будівництво нового навчального корпусу відбулося в 1983 році, і вже в 1985 році студенти навчалися в новому та оснащеному навчальному корпусі. Він включав в себе бібліотек, їдальню, аудиторії, лабораторії.

В 1986 року для розвитку культурного рівня студентів був створенийхореографічний ансамбль «Світанок».

З кожним роком в технікум поповнювався новими спеціальностями, так в 1989 році при технікумі був відкритий філіалкафедри хімії та технології високомолекулярних сполук Російського хіміко-технологічного університету імені Д.І. Менделєєва.

До складу Міністерства освіти України технікум увійшов лише в 1993 році, через два роки технікум отримав статус коледжу. А в 1999 році йому було надано ім'я тричі Героя Радянського Союзу, маршала авіації Івана Кожедуба.

З 2001 року коледж є структурною одиницею Сумського державного університету.

Хіміко-технологічний-коледж-імені-Івана-Кожедуба-Шосткинського-інституту-Сумського-державного-університету

Матеріально-технічне забезпечення підготовки студентів ХТК ім. І. Кожедуба ШІСДУ

В коледжі потужна а швидко розвиваюча матеріально-технічна база. До неї входять: 54 аудиторії, 17 лабораторій загальною площею, тренажерна й спортивна зала площею, актова зала на 450 місць, їдальня на 240 місць й гуртожиток.

Навчальний заклад має сучасну та розвинену бібліотеку. В ній налічується понад 90 тисяч примірників різноманітної літератури, серед якої навчальна, художня методична та періодичні видання. До структури бібліотеки входять: абонемент, читальна зала та пункт видачі книжок в гуртожитку.

Кожного року бібліотека передплачує понад 40 найменувань періодичних видань.

Діяльність бібліотеки полягає в тому, щоб забезпечити користувачів необхідною літературо, організації читальних виставок, створення бібліографічних списків для звучного користування.

У зв’язку із модернізацією суспільства бібліотека переходить до використання інноваційних технологій. Так, алфавітні покажчики всього фонду вбиваються в єдину бібліотечну базу, за допомогою якої можна дізнатися чи є книга чи видання в наявності.

З метою сприяння здійсненню навчального та виховного процесу бібліотека готує:

-рекомендаційні огляди літератури;

- щомісячні випуски інформаційного бюлетеню «Сторінками періодичних видань»;

- у разі надходження новинок, публікуєтьсясписок нових видань під назвою «Нові книги».

Коледж оснащений модерними комп’ютерним класами із доступом до мережі Інтернет. Навчальний процес здійснюється із використанням інформаційних технологій та сучасного обладнання.

Важливим елементом освітнього процесу є проходження практики, яка проходить у спеціалізовано об лаштованих майстернях, де студенти здобувають початкові знання для роботи. Виробничу та переддипломну практику студенти проходять на підприємствах, в установах різних форм власності м. Шостка. Тут вони демонструють свої знання, і зможуть зарекомендувати себе як з найкращої сторони.Навчальний процес в коледжі здійснюється на сонові розроблених програм та планів, що затверджені керівництвом та Міністерством освіти і науки.

СпеціальностіХіміко-технологічного коледжу імені Івана Кожедуба Шосткинського інституту Сумського державного університету

Для забезпеченням суспільства необхідними спеціалістами коледж проводить підготовку за такими спеціальностями:

1. Економіка підприємства. Із здобуттям диплому молодший спеціаліст фахівець здобуває кваліфікацію спеціаліст-економіст. Він може здійснювати діяльність у таких сферах суспільного життя: економіка на виробництві, надання послуг, керівництво відповідно до галуззі професійного напрямку.

2. Бухгалтерський облік. Студент здобуває кваліфікацію спеціаліст-бухгалтер. Молодший спеціаліст може працювати на підприємствах для забезпечення обліково-економічної роботи, займати посади бухгалтера, а також контрольний бухгалтер.

3. Товарознавство та комерційна діяльність. Строк навчання складає 2 роки 10 місяців. Здобуває кваліфікацію молодший спеціаліст-товарознавець-комерсант.

Випускник може працювати в комерційних фірмах, бути посередником,також керівником оптових та роздрібних баз.

4. Технологія обробки матеріалів на верстатах та автоматичних лініях. Здобуття кваліфікації молодшого спеціаліста - технік-технолог, яки й може займати такі посади: технік-технолог, майстер дільниці, оператора на верстатах з числовим програмним управлінням.

5. Монтаж, обслуговування засобів і систем автоматизації технологічного виробництва.

Спеціаліст готується проводити діяльність в таких сферах: виробничій, управлінській, бути майстром по ремонту електронних приладів. А також додатково здобуває такі робочі професії, як електромеханік, слюсар-наладчик та інше.

6. Виробництво обладнань з високоенергетичними і швидкодіючими сполуками.

Молодший спеціаліст готується для роботи в установах оборонної промисловості, а також на підприємствах, які займаються виробництвом товарів народного споживання. Спеціаліст може працювати на посадах: технолог дільниці, майстер зміни, технік-технолог, технік-лаборант.

7. Обслуговування та ремонт обладнання підприємств хімічної і нафто газопереробної промисловості.

Термін навчання 3 роки 10 місяців. Кваліфікація молодшого спеціаліста - технік-механік. Молодший спеціаліст призначений для роботи в галузі хімічної, нафто газопереробної промисловості на первинних посадах техніка-механіка, майстра ремонтного цеху, бригадира.

Хіміко-технологічний-коледж-імені-Івана-Кожедуба-Шосткинського-інституту-Сумського-державного-університету ХТК-ім.-І.-Кожедуба-ШІСДУ

Тому, ХТК ім. І. Кожедуба ШІСДУ займає достойне місце серед навчальних закладів з технічними напрямками та надає студентам практичні навички для того, щоб стати кваліфікованим спеціалістом.

З повагою "Multicellphone"!