Роздрукувати сторінку
Главная \ Всі ВНЗ України та їх рейтинг \ ЗВО (ВНЗ) Одеської області. Рейтинг ЗВО (ВНЗ) Одеської області \ ЗВО (ВНЗ) Одеської області та їх рейтинг \ 31. Морехідний коледж технічного флоту Одеської національної морської академії, МКТФ ОНМА

Морехідний коледж технічного флоту Одеської національної морської академії, МКТФ ОНМА

« Назад

23.06.2015 12:55

Морехідний коледж технічного флоту Одеської національної морської академії є одним в Україні морським учбовим закладом, який проводить формування командних кадрів плавального складу середньої ланки і в першу чергу для днопоглиблювального флоту: судноводіїв-багермейстерів і суднових механіків, які обслуговують і використовують високопрофесійні днопоглиблювальні снаряди, що становлять основу технічного флоту.

Морехідний коледж технічного флоту Одеської національної морської академії, МКТФ ОНМА

Керівник МКТФ - кандидат технічних наук, доц. Опарін А. В.

Знаючи ситуацію на флоті, обсяг і якість замовлень на створення днопоглиблювальних робіт, їх особливості, рух кадрів, управління закладу і днопоглиблювальних організацій кожного року затверджують свої дії в частині формування молодих спеціалістів та їх влаштування на роботу. При цьому виносяться пропозиції щодо чисельності вступників прийнятих за державним замовленням та на комерційній основі. При створенні та коригуванні робочих учбових планів і програм беруться до уваги зауваження виробничників з покращення теоретичного навчання, окреслюються загальні заходи з практичного навчання курсантів.

Історія становлення Морехідного коледжу технічного флоту Одеської національної морської академії

Морехідний коледж був сформований в 1944 році під іменем «Одеський морський будівельний технікум» з ціллю формування техніків — судноводіїв — багермейстерів, техніків-механіків для діяльності на суднах днопоглиблювального флоту і техніків-гідротехніків для спорудження морських та річкових гідротехнічних будівель (розпорядження Наркому СРСР з спорудження №184 від 16 листопада 1944 року).

У 1952 році «Морський будівельний технікум» був реорганізований на «Одеське морехідне училище технічного флоту» (указ Ради Міністрів СРСР № 87912 від 24 жовтня 1952 року, розпорядження Міністерства будівництва організацій машинобудування СРСР), який в 1956 р. увійшов до структури навчальних установ Міністерства транспортного будівництва СРСР.

Розпорядженням МОН України №112 від 22 квітня 1994 року «Одеське морехідне училище технічного флоту» було реорганізовано в «Одеський морехідний коледж технічного флоту». Відповідно до постанови МОН України від 24 липня 2003 р. за №497 і указу Одеської національної морської академії від 1 серпня 2003 р. №241 ОМКТФ змінений в ОМКТФ ОНМА.

Морехідний коледж технічного флоту ОНМА створений на державній формі власності і перебуває у підданстві МОН України.

МКТФ ОНМА

Учбова структура ОМКТФ формується з:

- учбового приміщення, яке знаходиться за адресою: м. Одеса, вул. Маразліївська, 40/42;

- учбового приміщення І курсу, який знаходиться за адресою: м. Одеса, вул. Успенська, 28;

- заочного підрозділу, розміщеного за адресою: м. Одеса, вул. Успенська 28.

Коледж впроваджує багаторівневу структуру формування спеціалістів для днопоглиблювального флоту і гідротехнічного спорудження України.

Тривалість навчання молодшого фахівця на основі неповної середньої освіти — 4 роки, після цього видається диплом про надання спеціалізації «Молодший фахівець». Для одержання наступного диплому «Бакалавр» потрібно здобувати знання ще два роки.

Однак на цьому процес освіти не завершується. Беручи до уваги прохання морських днопоглиблювальних організацій України, флот яких діє майже у всіх куточках світового океану, і потребу перегону днопоглиблювальної техніки до місця виробництва робіт, Одеська національна морська академія та коледж технічного флоту в 1998 році підписали договір про товаришування з формування судноводіїв-багермейстеров і суднових механіків з ціллю надання їм спеціалізації «Фахівець».

Студенти, які здобували освіту всі роки на «добре» і «відмінно», можуть бути зарекомендовані для здобуття освіти на 5 курсі ОНМА.

Згідно з розпорядженням МОН України від 9.10.2002 року № 571 заклад включений до міжвідомчої учбово-методичної структури «Південно-західний центр будівельної освіти» при Одеській Державній Академії будівництва і архітектури. Студенти закладу — молодші фахівці (гідротехнічна кваліфікація) продовжують здобувати освіту у спецгрупах ОДАБА за вкороченою 4-х годинною програмою для одержання освітньо-спеціалізованого рангу «спеціаліст».

Морехідний коледж технічного флоту Одеської національної морської академії, МКТФ ОНМА

Матеріально-технічна структура Морехідного коледжу технічного флоту

Матеріально-технічна структура закладу надає змогу забезпечити учбовий процес відповідно з потребами навчально-професійних програм.

Матеріальна структура закладу та соціальна інфраструктура формується з більш ніж 75 учбових класів, бібліотеки, освітньо-виробничої майстерні, 2 спортзалів, клубу, їдальні, буфетів, медико-санітарного підрозділу.

Студенти носять морську форму зазначеного взірця, забезпечуються медичним обслуговуванням.

Морехідний коледж технічного флоту ОНМА здійснює формування молодших фахівців за такими кваліфікаціями:

- Спорудження та архітектура;

- Транспорт і транспортна інфраструктура.

Заочна форма навчання в Морехідному коледжі

Заочна форма освіти існує в МКТФ ОНМА з 2001 року. На заочному відділенні готують спеціалістів за такими спеціальностями:

1 «Судноводіння на морських шляхах»;

2) «Використання суднових енергетичних установок»;

3) «Експлуатація електрообладнання і автоматики суден».

По закінченні навчання студенти отримують диплом молодшого спеціаліста. Тривалість навчання 3 роки 6 місяців.

У зв'язку зі специфікою роботи учнів-заочників, існує 2 потоки для здачі сесії на кожному курсі (крім випускного). Сесія здається 1 раз в рік з будь-яким потоком на вибір. Тобто, якщо студент-заочник здав сесію в 1 потоці, то він закрив повністю курс. Якщо ж під час проходження сесії 1 потоку він перебував у рейсі, то у нього є можливість здати сесію з другим потоком.

Отже, якщо ти мрієш мати престижну спеціальність та високооплачувану роботу вступай до Морехідного коледжу технічного флоту Одеської національної морської академії, який стане для кожного з вас другою домівкою.

З повагою "Multicellphone"!