Роздрукувати сторінку

Національна академія внутрішніх справ, НАВС

« Назад

Історія академії починається з 6 липня 1921 року, коли були створені Курси червоних міліціонерів статус академії.

Національна академія внутрішніх справ, НАВС

Поштова адреса 03035 Київ р. ДСП, пл. Солом'янська, 1.

Ректор НАВС - генерал-лейтенант міліції Валентин Васильович Коваленко. Навчальний процес забезпечують 53 кафедри. В академії працюють 62 доктори наук і професори, серед яких 13 академіків і членів-кореспондентів галузевих академій наук України, 462 кандидата наук і доцента. Серед співробітників вузу один заслужений майстер спорту, шість заслужених тренерів України, 15 майстрів спорту міжнародного класу, 36 майстрів спорту.

Факультет початкової та спеціальної підготовки розташований у Віті-Поштовій біля Києва. Це автономне містечко з навчальним комплексом, їдальні, лазнею, медпунктом та іншими службами забезпечення. Тут першокурсники проводять свій перший навчальний рік.

У 2010 році вчені академії виконали 159 науково-дослідних і конструкторських робіт. Співробітниками академії видано 75 підручників і посібників, 16 монографій. Бібліотечний фонд вузу налічує понад мільйон примірників і постійно поповнюється.

В академії працюють численні гуртки та студії: танцювальні, вокальні, театральні, працюють різні спортивні секції.

Сучасна національна академія внутрішніх справ України налічує майже 90-літню історію. Цей навчальний заклад готує висококваліфіковані кадри з 1922 року. У той час на базі нинішньої Академії існувала Всеукраїнська школа міліції і розшуку. Серед навчальних закладів з державною формою власності Академія внутрішніх справ займає почесну позицію. Досвідчений викладацький склад, багатющі традиції – далеко не всі особливості НАВС України. В Академію не так просто вступити, незважаючи на досить велику кількість місць денного і заочного відділення. Навіть на платну форму навчання успішно здають іспити тільки кращі абітурієнти, т. к. відбір кандидатів проводиться дуже суворий.

Головний методичний і науковий центр випускає не тільки бакалаврів і фахівців, на базі навчального закладу функціонує докторантура та аспірантура. Як і інші вузи Києва, академія надає місця в гуртожитку для іногородніх студентів. Одним з достоїнств НАВС є наявність тісних зв'язків з двома десятками Вузів зарубіжжя.

У Вузі навчаються студенти найрізноманітніших спрямувань, кількість факультетів Академії досить велика. Кафедра кримінальних експертиз займається підготовкою фахівців-детективів і слідчих. Функціонує також юридичний факультет, причому студенти можуть отримати не тільки вищу, але і середньо-спеціальну освіту на базі дев'яти класів.

Окремо варто виділити факультет, на якому навчаються майбутні фахівці оперативних служб. Таким чином, зі стін Вузу виходять оперативники, які борються з організованою злочинністю і терористами, економічною та комп'ютерною злочинністю (з так званими хакерами). Інтерес має  той факт, що курсанти мають унікальну можливість проходити стажування і вивчати іноземні мови в навчальних закладах країн, що входять в Євросоюз.

Навчання у навчальному закладі ведеться на наступних факультетах:

- Факультет міліції:

здійснюється підготовка фахівців для підрозділів кримінальної міліції;

- Слідчо-експертний факультет:

здійснюється підготовка фахівців для підрозділів попереднього розслідування і експертно-криміналістичних підрозділів;

- Кримінально-виконавчий факультет:

здійснюється підготовка фахівців для підрозділів виконання покарань;

- Факультет заочного навчання:

здійснюється підготовка фахівців з числа співробітників органів внутрішніх справ без відриву від виробництва;

- Факультет підвищення кваліфікації і перепідготовки керівних кадрів:

здійснює підвищення кваліфікації та перепідготовку керівників та фахівців органів і підрозділів внутрішніх справ;

- Науково-педагогічний факультет:

здійснюється підготовка науково-педагогічних кадрів в ад'юнктурі і докторантурі;

- Факультет права:

здійснюється підготовка фахівців на денній та заочній формах навчання з повним відшкодуванням витрат на навчання;

- Факультет довузівської підготовки та професійно-орієнтаційної роботи:

здійснюється підготовка абітурієнтів по дисциплінам вступних випробувань до Академії та інших ВНЗ юридичного профілю, а також організовує роботу профільних юридичних класів середніх шкіл, гімназій і ліцеїв.

НАВС

Щорічно в Академії мають право проходити навчання співробітники органів внутрішніх справ.

Кількість студентів в Академії на сьогоднішній день становить 5412 осіб, з них 126 – іноземні студенти.

Свої послуги пропонує бібліотека Академії МВС, фонд якої на сьогоднішній день складає 210 тисяч примірників. Також в Академії видається література, яку можна купити в багатьох книжкових магазинах, знайти в міських і вузівських бібліотеках.

У розпорядженні академії знаходиться багата матеріально-технічна база, що сприяє професійному проведенню освітнього процесу. Неоціненний внесок в навчальну та науково-дослідну діяльність професорсько-викладацького колективу вузу.

Академія має 4 рівень акредитації, головний корпус знаходиться за адресою 03035, м. Київ, площа Солом'янська, 1. За цією адресою розташовано відразу кілька навчальних напрямів: докторантура і ад’юнктура і навчально-науковий інститут заочного навчання.

Так само є інші відділення, де готують майбутніх юристів і співробітників правоохоронних органів. В академії внутрішніх справ є 2 форми навчання - за державний рахунок (це курсанти, вони живуть у казармах по формі, тобто на повному державному забезпеченні) і на платній основі (студенти, які ходять у  цивільній формі).

Перших  курсантів навчають у таких інститутах академії: у науково-навчальному інституті формування спеціалістів для підрозділів слідства та кримінальної міліції (вул. Народного Ополчення, 9), у науково-навчальному інституті формування фахівців експертно-кримінальних підрозділів (вул. Карбишева, 3), у науково-навчальному інституті підготовки спеціалістів для підрозділів міліції громадської безпеки та Національної гвардії України (вул. Колекторна, 4), в інституті кримінально-виконавчої служби (вул. Народного Ополчення, 9), так само є окремий факультет формування спеціалістів для окремих підрозділів і окремий юридичний ліцей імені Ярослава Кондратьєва (Повітрофлотський проспект, 53). В останній приймають дітей не старших 16 років, категорії яких означені нормативно-правовими документами МВС України.

На платній основі діє тільки один інститут: науково-навчальний інститут права та психології.

Національна академія внутрішніх справ, НАВС

Отже, Національна академія внутрішніх справ – це заклад, який гордо несе свій статус і є затребуваним на ринку освітніх послуг України.

З повагою "Multicellphone"!