Роздрукувати сторінку

Київська муніципальна академія естрадного та циркового мистецтв, КМАЕЦМ

« Назад

Київська муніципальна академія естрадного та циркового мистецтв - це визначний в Україні  вищий учбовий заклад, який формує фахівців естрадного та циркового мистецтв. За 53 роки свого становлення він мав довгу дорогу від студії до академії, ставши за цей час визначальним профільним учбовим Закладом міжнародного формату, чиї випускники прославили радянський, український і міжнародний цирки, стали діячами вітчизняної та зарубіжної сцени.

Київська муніципальна академія естрадного та циркового мистецтв, КМАЕЦМ

Історія КМАЕЦМ починається з 1961 року, коли за розпорядженням Міністра культури УРСР № 295-від 08.07.1961 року при Укрконцерті була утворена Республіканська студія естрадно-циркового мистецтва, яка розмістилася на 3 та 4 поверхах з недавніх пір створеного Київського цирку. Головними ініціаторами створення комплексної учбової установи стали директор-художній начальник гастрольно-концертного формування «Укрконцерт» Л. Богданович, народні артисти України Ю. Тимошенко та О. Березін.

Спочатку в Студії, навчання в якій здійснювалось два роки, функціонувало чотири факультети: цирковий, розмовний, вокальний, хореографічний. Дивлячись на те, що заняття студентів Студії відбувались на одному поверсі з репетиційними кабінетами "Укрконцерту", до складу якого включалось біля трьохсот визначних артистів України, студенти з початку навчання погружались в професійну діяльність естрадного життя.

За час становлення Студії в ній викладала велика кількість відомих діячів культури і мистецтв, поміж яких заслужені та народні артисти СРСР, відомі циркові артисти, актори театру і кіно, сценаристи, режисери, композитори, талановиті хореографи та вокалісти. Студія естрадно-циркового мистецтва сформувала велику кількість нині відомих артистів, серед яких 70 призерів та конкурсантів всесоюзних конкурсів.

Новим етапом становлення учбової установи стало розпорядження Міністерства культури УРСР № 113 від 17.02.1975 про створення в р. Києві на базі Республіканської студії середнього спеціального навчального закладу республіканського підпорядкування - Київського державного училища естрадно-циркового мистецтва.

КМАЕЦМ

У новому закладі здійснилися деякі структурні реформи - було сформовано два факультети: цирковий, де проходило навчання артистів різних циркових жанрів, і естрадний, де формували артистів розмовного жанру, хореографії, естрадного вокалу і різних оригінальних жанрів. Крім того, термін здобування освіти був збільшений до 4 років. У зв'язку з розпочатим повним ремонтом цирку з 1988 року училище на 10 років позбавляється своєї будівлі. Заняття зі студентами відбувалися в Центральному клубі ЗСУ та у Центральному палаці дитячої творчості, організації «Цирк на сцені» і в палаці культури Університету цивільної авіації, в Театрі на Подолі і в Театрі драми і комедії на Лівому березі і т. д.. Але відсутність персональної будівлі не стало перепоною для творчих досягнень випускників.

Рік формування Училища ознаменувався перемогою на Всесоюзному змаганні артистів естради в Москві випускників циркового факультету Юрія Позднякова та Михайла Руденка. В час становлення Училища прийшло відбулося визнання його вихованців на високому міжнародному рівні. У 1985 році жонглери Анатолій Мягкоступов і Віктор Пилипович виграли срібну медаль на одному з найвизначніших в світі циркових змаганнях - Міжнародному конкурсі циркового мистецтва «Цирк завтрашнього дня» у Парижі (Festival Mondial du Cirque de Demain), почавши відлік багатьох  перемог  випускників на вищезгаданому конкурсі.

Київська муніципальна академія естрадного та циркового мистецтв, КМАЕЦМ

Євген Воронін і Галина Струтинська стали видатними українськими ілюзіоністами, які показали світові високу майстерність української циркової школи, одержавши Гран-прі на змаганнях в Німеччині, а Віктор Войтко - срібну медаль на Всесвітньому конкурсі ілюзіоністів Fism в Йокогамі, Японія. У 1999 році еквілібрист Анатолій Залевський започатковує чисельність перемог випускників Училища на видатному Міжнародному цирковому фестивалі в Монте-Карло, який ще носить назву «Олімпійськими цирковими іграми» (Festival International du Cirque de Monte-Carlo), завоювавши найпрестижнішу премію - «Золотого клоуна».

Учбова установа отримала настільки довгоочікувану персональну будівлю. Для початку - по вул. Велика Житомирська, 2, а з 2002 року перебрався у чотириповерховий будинок по вул. Жилянська, 88.

Залишаючись єдиною в Україні профільною учбовою установою в області естради і цирку, Коледж формував високопрофесійних артистів 12 кваліфікацій: циркова акробатика, циркова гімнастика, еквілібристика, жонглювання, клоунада, музична ексцентрика, пантоміма, ілюзія і маніпуляція, естрадний спів, естрадний танець, розмовні жанри естради, ляльки на естраді.

Випускники Коледжу досить вдало займають позиції визначного учбового закладу в своїй сфері не тільки на пострадянських теренах, але і в світі.

З 1999 року в мистецьке життя Києва твердо увійшли традиційні  випускні шоу-спектаклі Коледжу, які відразу звернули увагу спеціалістів зі всього світу.

У 2007 році Київський державний коледж естрадного та циркового мистецтв отримав дозвіл на реорганізацію в Київську муніципальну академію естрадного та циркового мистецтв (рішення IV сесії V скликання Київської міської ради № 196/830 від 22.02.2007 року), а в червні 2008 року отримав юридичне право називатися Академією.

З 2011 року Київську муніципальну академію естрадного та циркового мистецтв очолив відомий діяч мистецтв України, кандидат мистецтвознавства, професор Корнієнко Владислав Вікторович.

ВУЗ підвищив кількість набору студентів, створив нову кваліфікацію режисура естради, театралізованих видовищ і цирку, а також отримав ліцензії на навчання креативної молоді за кваліфікаціями Музичне і театральне мистецтво III рівня акредитації. Крім того, спеціалісти створили систему підготовки не тільки артистів, а й викладачів у галузі циркового та естрадного мистецтв. З цього часу у циркових артистів з'явилася можливість одержувати повну вищу фахову спеціалізацію.

Цей етап становлення учбової установи в статусі Академії приніс визначні досягнення у всіх жанрах - дві золоті, дві срібні і бронзову винагороди  на Першому світовому молодіжному цирковому конкурсі в Монте-Карло (фестиваль «New Generation» та срібну перемогу на Міжнародному конкурсі молодих артистів цирку в Вісбадені.

На даний час КМАЕЦМ є відомою як в Україні, так і в цілому світі "кузнею фахівців": її випускники вдало діють  у визначних цирках, театрах, вар'єте і шоу планети, багато з них стали зірками українського шоу-бізнесу ближнього зарубіжжя, кіно і телебачення, а деякі навчають у рідної «альма-матер», передаючи свою творчість і професійність подальшим поколінням талановитих артистів, які вирішили пов'язати свою долю з естрадою і цирком.

Київська муніципальна академія естрадного та циркового мистецтв

Кожного року КМАЕЦМ утверджує свій профіль передового закладу серед міжнародних циркових шкіл багатьма перемогами випускників та студентів, ставши повним фаворитом відомих світових конкурсів і фестивалів циркового мистецтва в Парижі, Монте-Карло, в Китаї та США, а прибуття президентів, віце-президентів, продюсерів та визначних світових експертів відомих цирків, вар'єте і театрів світу на постійні державні екзамени і шоу-спектаклі Академії показують про високу кваліфікацію її випускників. КМАЕЦМ на даний час - це синонім творчості, високої освіченості, креативного підходу до становлення артиста.

З повагою "Multicellphone"!