Роздрукувати сторінку
Главная \ Всі ВНЗ України та їх рейтинг \ ЗВО (ВНЗ) Харківської області. Рейтинг ЗВО (ВНЗ) Харківської області \ ЗВО (ВНЗ) Харківської області та їх рейтинг \ 59. Харківський гідрометеорологічний технікум Одеського державного екологічного університету, ХГМТ ОДЕКУ

Харківський гідрометеорологічний технікум Одеського державного екологічного університету, ХГМТ ОДЕКУ

« Назад

Харківський гідрометеорологічний технікум Одеського державного екологічного університету (ХГМТ ОДЕКУ) — ВНЗ І рівня акредитації, державного зразка є частиною Одеського державного екологічного університету.

Харківський гідрометеорологічний технікум Одеського державного екологічного університету, ХГМТ ОДЕКУ

Контакти ХГМТ ОДЕКУ

Адреса: м. Харків, вул. Кооперативна, 10.

Телефон: 0577313269.

Сайт: http://gidromet.edu.kh.ua.

Електрона адреса: [email protected]

ХГМТ ОДЕКУ

Історія Харківського гідрометеорологічного технікуму Одеського державного екологічного університету

Харківський гідрометеорологічний технікум (ХГМТ) утворився 1945 році як складова часина Харківського технічного гідрометеорологічного інституту, що заснували у 1932 році. Після звільнення Харкова у 1943 році, як філія інституту, було відкрито гідрометеорологічні курси. На курсах навчалися спостерігачі: метеорологи, гідрологи, синоптики. У 1945 році курси стали діяти у складі технікуму. Після евакуації інститут перевели до Одеси. В теперішній час це Одеський державний екологічний університет.

Згідно з наказом Міністерства освіти і науки України з 2004 року ХГМТ став структурною одиницею Одеського державного екологічного університету (ОДЕКУ) з IV рівнем акредитації. І як новий суб'єкту діяльності одержав назву Харківський гідрометеорологічний технікум Одеського державного екологічного університету (ХГМТ ОДЕКУ).

Зважаючи на теперішні вимоги до підготовки молодших спеціалістів ХГМТ технікум має сильну матеріальну та технічну базу: навчальний корпус, велику бібліотеку з читальною залою. Наявний комп'ютерний клас, що оснащений вільним доступом до мережі Інтернет та обладнаний необхідними технічними та інформаційними приладами. Також на території технікуму є своя навчальна гідрологічну базу на р. Сіверський Донець та навчальна метеорологічна базу у парку ім. Шевченка. Для різноманітних заходів та спортивних змагань у технікумі є відповідні приміщення: спортивну та актову зали.

Харківський гідрометеорологічний технікум Одеського державного екологічного університету, ХГМТ ОДЕКУ

Циклові комісії (ЦК) Харківського гідрометеорологічного технікуму Одеського державного екологічного університету

В технікумі діють декілька циклових комісій, кожна з яких займається відповідним дослідженням та удосконаленням навчального процесу:

1. ЦК гідрологічних дисциплін;

2. ЦК суспільно-економічних дисциплін;

3. ЦК екологічних та метеорологічних дисциплін;

4. ЦК радіотехнічних та комп'ютерних дисциплін;

5. ЦК фундаментальних дисциплін.

Спеціальності ХГМТ ОДЕКУ

ВНЗ проводить навчання на денному відділенні молодших спеціалістів за такими напрямками:

- метеорологічні та гідрологічні спостереження;

- експлуатація метеорологічних радіолокаційних станцій;

- прикладна екологія;

- землевпорядкування.

Харківський гідрометеорологічний технікум Одеського державного екологічного університету

Спеціальність «Метеорологічні та гідрологічні спостереження». Студенти спеціальності вивчають водні об’єкти. А також контролюють стан, якість та використання водних ресурсів.

Студентам надається можливість експедиційних досліджень, складання планів та карт водних об’єктів. За допомогою певних приладів вимірюють глибини, швидкість та витрат води. Після досліджень вчаться проводити проведення хімічний аналіз.

Спеціалісти мають нагоду працювати в гідро екологічному напрямку та вчитися складати гідрологічні прогнози.

За допомогою новітніх спеціалізованих комп’ютерних програм та технологій здійснюють обробку матеріалів досліджень, займаються проектуванням, будівництвом мережі водопостачання та їх використання.

Спеціальність «Метеорологічні спостереження». Студенти навчаються вимірювати метеорологічні величини, які визначають стан приземного шару атмосфери: температури, атмосферного тиску, опадів, вологості.

В подальшому здобувають навички при комп'ютерній обробці і автоматичного передання, отриманих результатів. Результати використовуються для чергового аналізу і складання прогнозу погоди.

Особливим необхідним завданням є навчання щодо питань попередження про загрозливі та стихійні гідрометеорологічні явища.

Студенти досліджують зміни клімату, прогнозують та зменшують негативні наслідки цього впливу для людства.

Спеціалісти після здобуття диплому мають можливість працювати у відділеннях Міністерства надзвичайних ситуацій, службах погоди різних країн, а також в аеропортах та Антарктичній станції ім. Вернадського.

Спеціальність «Експлуатація метеорологічних радіолокаційних станцій». Студентів навчають: вимірювати параметри атмосфери на висотах, спостерігати за хмарами за допомогою радіолокаторів. Вся інформація здійснюється на основі комп’ютерної обробки. Фахівці одержують різносторонню радіотехнічну підготовку, що дає можливість працювати з радіоапаратурою, локаторами, супутниковими антенами.

Спеціальність «Прикладна екологія». Фахівці вчаться: відбирати проби атмосферного повітря, підземних і поверхневих вод. В подальшому досліджують вміст в них отруйних та забруднюючих речовин. Надають оцінку та аналіз ступеню забруднення повітря, вод та ґрунтів.

Після отримання диплому мають можливість працювати у прикордонній митній службі.

Нещодавно в технікумі відбулося відкриття аудиторії ім. першого директора технікуму, відомого науковця, метеоролога та професора, доктора географічних наук Дубинського Г.П.

ХГМТ ОДЕКУ є важливим навчальним закладом для країни, адже фахівці надають інформацію про стан навколишнього середовища, надають попередження у разі природного лиха.

З повагою "Multicellphone"!