Роздрукувати сторінку

Донбаська Національна Академія будівництва і архітектури, ДонНАБА

« Назад

ДонНАБА – єдиний навчальний заклад на території України, що є асоційованим членом ESDEP.

Головний корпус академії ДонНАБА

ДонНАБАмає велику популярність серед інших ВНЗу світі, розробки вчених цього університету мають світове значення, які придбали такі світові держави як Німеччина, Чехія, Росія, Китай, Греція.

Організаційна структура, яка забезпечує розвиток науки і техніки, а також проведення наукових досліджень для розробки нових проектів бере за основу науково-дослідний комплекс ДонНАБА, що в останні роки показав дуже високі і результативні показники і був переорганізований в науково-дослідну частину. НДЧ складається з 28 науково-виробничих центрів і лабораторій, які мають у своєму розпорядженні Полігон випробувань опор ліній електропередачі і баштових споруд, що за своїм призначенням є унікальним.

Лекція в ДонНАБА

За час існування НДЧ до академії приєдналися науковці та наукові організації більше 30 держав планети, а кілька провідних спеціалістів з ДонНАБАвизнали провідними експертами Міжнародного інституту будівельних інженерів в Лондоні.

При академії був створений архітектурно-будівельний ліцей, у якому проводиться підготовка для обдарованої молоді. Також ліцей здійснює благодійну діяльність, оскільки ліцей безкоштовно приймає на навчання 30 дітей-сиріт.

Академія здійснює підготовку студентів у таких напрямках: біологія і екологія, математика, машинобудування i металообробка, політологія і міжнародні відносини, будівництво і архітектура, транспорт, фізкультура і спорт, філософія i релігія, хімія, економіка, менеджмент, маркетинг, факультети і спеціальності. При академії засновано Будівельний інститут, що готує спеціалістів у для робіт металевих конструкцій, залізобетонних конструкцій, основ, фундаментів і підземних спорудах, на автомобільних дорогах і аеродромах, технологій будівельних конструкцій, виробів і матеріалів, технологій, організації і охорони праці в будівництві. На базі ДонНАБА функціонує Інститут міського будівництва та охорони навколишнього середовища, Інститут економіки, менеджменту і права в будівництві, а також Інститут післядипломної освіти, підготовки і перепідготовки. В Інституті післядипломної освіти існують факультети гуманітарної підготовки, архітектурний, та механічний.

Зібрання в академії ДонНАБА

Враховуючи події суспільно-політичного характеру на Сході України та бойові події, що відбуваються на території міста Макіївка, для збереження життя та безпеки і здоров'я громадян України, а також забезпечення основних конституційних прав і свобод кожного громадянина, на початку грудня 2014 року в одному з приміщень ДонНАБА, було проведене так зване «Загальне зібрання».

На зібранні було проведене голосування, за результатами якого більшість громадян, що були присутні на зібранні, висловились за прийняття рішення «про цілковите припинення відносин з Україною і Міністерством освіти України». «Загальне зібрання» висловило свою довіру Горохову Є.В. і надало йому повноважень для співпраці з так названим «Міністерством освіти ДНР», що діє  відповідно до «Закону про освіту в Донецькій народній республіці».

Виставка проектів ДонНАБА

Після цих подій, деяка частина ректорату та професорсько-викладацького складу академії ДонНАБА, що залишилась викладати у м. Макіївка почала освітньо-навчальний процес на захопленій російськими військами території, що суперечить  наказам Міністерств України. Міністерство освіти і науки України прийняло рішення видати наказ, за яким достроково розірвало  угоду з керівництвом – ректором, а також було вжити заходи з евакуації усіх викладачів та студентів, які бажають працювати та навчатись в системі освіти і науки України, на територію, що знаходиться під контролем української влади. Освітньо-навчальний процес в ДонНАБАбуло організовано згідно наказу №1416 від 01.12.2014 Міністерства освіти і науки України на базі Донбаської державної машинобудівної академії.

Заняття в ДонНАБА

Всі випускники, що випестились з ДонНАБА відзиваються про академію, як про заклад з високоосвіченим професорсько-викладацьким складом та гарним матеріально-технічним забезпеченням.

З повагою "!