Роздрукувати сторінку

Реферат

« Назад

Написання реферату - традиційне завдання, з яким доведеться зіткнутися кожному студенту. З багатьох предметів оцінка, отримана за таку роботу, впливатиме на загальну картину успішності, тому дуже важливо виконати її якісно. До того ж, якщо навчитися добре писати реферати, підготовка і більш складних проектів, наприклад, курсових і дипломів, не викликатиме труднощів. Отже, як же написати реферат? Як отримати по ньому оцінку «відмінно»?

етапи написання реферату

Реферат - короткий усний або письмовий виклад наукової роботи, змісту прочитаної книги і т.д.

Референт - особа, що читає реферат.

Реферат зазвичай виконується з якої-небудь актуальної теми або проблеми. Потрібно буде знайти необхідні вихідні матеріали, систематизувати їх і розташувати відповідно до пунктів плану. Також важливу роль відіграє і правильне оформлення роботи, яка виконується з урахуванням приписів вузівської методички або ГОСТу. Але якщо у Вас немає часу, то скористайтеся послугою реферат на замовлення.

Як правильно писати реферат

Вибираємо тему. Зазвичай у студента є можливість вибрати тему, по якій буде виконуватися робота. Але іноді викладач може і сформулювати її конкретно для кожного студента. У кожному разі, тема повинна бути узгоджена з викладачем.

Складаємо план. План повинен містити кілька пунктів, за допомогою яких можна всебічно розглянути тему або поставлену проблему. Відповідно до пунктів плану буде вибиратися і систематизуватися матеріал.

Підбираємо матеріал. Реферат повинен виконуватися на основі декількох джерел. У першій частині роботи потрібно показати різницю поглядів різних авторів на поставлену тему чи проблему. Для написання роботи можна користуватися підручниками, монографіями, науковими статтями. Прекрасним помічником стане Інтернет. В цілому, джерела інформації можуть бути будь-якими, головне, щоб інформація була актуальною і відображала реальну наукову картину.

реферат

Структуруємо і оформляємо матеріал відповідно до пунктів плану. Після того, як матеріал зібраний, його потрібно грамотно структурувати і оформити. Реферат складається з титульного аркуша, плану, вступу, основної та заключної частини. Наприкінці наводиться список використаної літератури.

Зрозуміло, що з написанням реферату може впоратися не кожен студент.

Якщо Вам терміново (потрібно було вчора, як завжди) потрібно написати курсову роботу (або реферат) з предмета, в якому Ви, м'яко скажемо, ні в зуб ногою, першою думкою в голову приходить ідея «скачати готовий реферат з Інтернету».

Скажемо відразу: це не найкраща ідея, оскільки безкоштовний сир буває тільки в мишоловці. І навіть якщо Ваш викладач сам в Інтернеті розбирається слабо (що ще теж потрібно перевірити!), вже повірте - незважаючи на велику кількість сайтів, які обіцяють якісні та безкоштовні реферати та курсові, насправді по них «ходять» одні й ті ж файли, з одними і тими ж помилками.

А зараз уявіть, які Ваші шанси на хорошу оцінку, якщо Ви принесете десятий за тиждень реферат, слово в слово «злизаний» з такого сайту. Це Ви його в перший раз бачите і радієте - пощастило! А викладача вже нудить читати одне і те ж. Так що якщо Вам потрібен залік або позитивна оцінка - краще написати роботу самостійно. Це не так страшно, якщо знати кілька секретів на тему «пишемо реферат по незнайомому предмету». Насправді, використовуючи нашу методику, Ви зможете худо-бідно назбирати пристойне «дослідження» навіть з тієї теми, про яку вперше чуєте! Отже, нам знадобиться ... інтернет.

реферат це

Етап написання реферату

1. Прочитай, подумай, сплануй

Уважно прочитай текст завдання або назву заданої роботи і переконайся, що добре зрозумів(ла) його. Перечитуйте завдання по мірі роботи.

Що входить в завдання? Де можна знайти необхідну інформацію?

Коли його потрібно здати? Сплануй процес роботи над рефератом.

2. Етап роботи: Досліджуй і обмірковуй

Продумай можливі джерела інформації, аспекти теми, які потрібно відобразити. Збери необхідну інформацію. Можна використовувати: бібліотеку, CD-диски, Інтернет, інтерв'ювання людей і т.д. Ще раз прочитай текст завдання!

3. Етап роботи:

Перевір відповідність інформації темі завдання.

4. Етап роботи: структуруй інформацію

Використовуй заголовки, для того, щоб розсортувати інформацію за категоріями, наприклад:

- теми і підтеми;

- слабкі та сильні сторони;

- аргументи «за» і «проти» і т.п.

Категорії залежатимуть від назви реферату, тому корисно прочитати його ще раз перед тим, як почати структурувати інформацію. Розглядайте зібраний матеріал з різних точок зору.

5. Етап роботи: Зроби висновки і підбери для них докази

Про що повинен сказати твій реферат? Які переваги та недоліки того, що ти досліджував/ла?

6. Етап роботи: Уяви підтвердження своїх висновків

7. Сплануй структуру реферату

Створи карту пам'яті або структуру із заголовків і підзаголовків, використовуючи результати роботи на стадії структурування інформації. Запиши все, що хотів/ла б сказати. Переконайся, що реферат відповідає заданим вимогам.

робота над рефератом

Для початку можете завантажити готовий реферат на обрану Вами тему. Але не для того, щоб його роздрукувати і радісно віднести в школу або на кафедру. Ні. Це буде наш зразок, який дозволить трохи «в'їхати» в тему і зрозуміти, про що ж потрібно писати. Використовуємо готовий план реферату та методично шукаємо інформацію по кожному з пунктів плану. Це означає: вводимо в пошуковий рядок формулювання кожного пункту і уважно вивчаємо знайдене. Занадто складних текстів Вам не потрібно: тільки заплутаєтеся, а от різні статті і фрагменти підручників підійдуть якнайкраще. Назбиравши таких «заготовок», продовжуємо роботу над рефератом. Прочитайте всі шматки тексту. Вони будуть різностильові, що зрозуміло, адже Ви брали їх з різних джерел. Постарайтеся уловити головну думку і сформувати з цих уривків зв'язний текст, видаляючи зайве і додаючи «на стиках» власних висновків і конструкцій, які зв'яжуть Ваш реферат в одне ціле.

Знаєте, як викладачі «вираховують» роботи, які отримують «незадовільно»? Крім усього іншого, вони звертають увагу на оформлення реферату. У нормальній, якісній студентській роботі заголовки відокремлюють глави і параграфи, в тексті є відповідним чином оформлені зноски, починається робота з плану (змісту), закінчується висновками та бібліографічним списком.

реферат

Реферат: зміст і введення

Так виглядає друга і третя сторінка вірно оформленого реферату:

- план (зміст) і початок введення.

Витратьте трохи часу на належне оформлення. Виноски вставляються в MS Word дуже просто: меню «Вставка» - «Виноска» - «Посилання». Посилання має виглядати таким чином: «Столярова Л.В. Давньоруські написи XI-XIV століть у кодексах. - М., 1998. - с. 354».

Якщо Ви зробите все правильно, бібліографічний список потім буде створений майже автоматично - переключаєте документ в «звичайний режим» (кнопки в самому низу зліва), йдете в меню «Вид», натискаєте «Виноски». Вуаля! Всі Ваші виноски люб'язно зібрані програмою в нижній частині віконця. Робите Ctrl + A - Ctrl + C - і вставляєте всю цю «купку» на окрему сторінку.

Зараз, виділивши весь текст, йдемо в меню «Таблиця», тиснемо кнопку «Сортування», в підсумку маємо упорядкований за алфавітом, красивий список літератури. Залишилося вручну видалити значки нумерації, що стоять попереду, і номери сторінок - в кінці. Ну і, зрозуміло, видалити повторювані рядки (в бібліографічному списку кожна книга / джерело згадується один раз). Не забудьте вставити переноси («Сервіс» - «Мова» - «Розстановка переносів») і номери сторінок («Вставка» - «Номери сторінок» - «Вгорі сторінки» - «Справа»).

Поля у рефератів теж регламентовані, зазвичай це півтора сантиметра зверху і знизу, 3 - ліворуч, 1 - праворуч. Ще один секрет - створити стиль для основного тексту. Як правило, стандартним вважаються такі параметри:

- гарнітура - Times New Roman.

- кегль - 14.

- міжрядковий інтервал - 1,5.

- вирівнювання - по формату.

Заголовки виділяємо наявними стилями «Заголовок 1» (для назви глав) і «Заголовок 2» (для параграфів). Якщо Ви все зробили правильно, то після того, як Ваша робота буде готова, Ви зможете створити автоматизований зміст. Робиться це таким чином. В меню «Вставка» вибрати рядок «Посилання» і в меню - «Зміст і покажчики» (в табличці виберіть «Зміст»).

Отже, оформлену за всіма правилами роботу приємно взяти в руки як самому студенту, так і викладачеві. Що цікаво, якщо все робити як потрібно, це ще й заощадить купу часу, оскільки вставляти виноски як попало або вручну набивати список використаної літератури (або зміст роботи) - це праця довга і безглузда. А правильно оформити список літератури не так і складно!

До речі, хочемо Вам нагадати, що наші спеціалісти ( «Multicellphone») можуть для Вас підготовити будь-яку навчально-наукову роботу: замовити, купити чи зробити реферат, реферат на замовлення, замовити реферат у спеціалістів, купити реферат, написати реферат, ціни на реферат, яка ціна реферату та всі інші види наукових робіт. Для цього достатньо скористатися автоматизованою формою на сайті для замовлення робіт або в соціальній мережі ВК. Просто напишіть нам і ми виконаємо будь-яку роботу на замовлення за Вас! Швидко, якісно та дешево)

З повагою "Multicellphone"!